TERMOIZOLACE

VÝROBCE IZOLACÍ PRO PRŮMYSLOVÉ STROJE

"Chceme, aby tepelná energie zůstala tam, kde je požadována a tím zároveň snižovat náklady na výrobu."
Termoizolace Aerogel jsou vrstvené izolační materiály používané jako tepelná izolace všech typů strojů.

AEROGEL 10 mm W/m.K 0,013

INDUSTRIE-TECHNIK PRODUKTION přináší NANOTECHNOLOGII AEROGEL do plastikářského průmyslu. Vysokoteplotní izolační látka, která je vyrobena z křemičitého Aerogelu (t.j z látky, která má nejmenší tepelnou vodivost ze všech známých látek) zpevněného netkanými skelnými vlákny. Má stejný tepelný odpor při zlomku obvyklé tloušťky materiálu.

NÍZKÁ SPOTŘEBA ENERGIE

Díky neustále se zvyšujícím nákladům na energii, je nezbytné minimalizovat náklady na energie strojů pro vstřikolisy,
extrudéry, ploché hlavy, pece, formy, potrubí, hadice a další. Rychlý, snadný a velmi efektivní způsob, jak zamezit tepelným ztrátám a šetřit investice na energii. Tato investice se vrací v podobě úspory energie v krátkém čase. Zvyšuje efektivitu výrobního procesu a snižuje dobu ohřevu stroje. Výrobu lze započít mnohem rychleji.

SNADNÁ A RYCHLÁ INSTALACE

Termoizolační deky jsou instalovány prostřednictvím praktických upínacích spon a magnetů. Snadná a rychlá montáž a demontáž pro opravárenské práce na topných tělesech. V závislosti na velikosti stroje a jeho výkonu, začíná návratnost investičních pořizovacích nákladů do termoizolačních dek již od 4 měsíců od samotné instalace.  

VÝHODY

 • vhodné pro extrudéry, vstřikolisy, ploché hlavy, pece, formy, potrubí, hadice a další
 • vynikající tepelná izolace, tedy kratší topná doba plastifikační jednotky
 • výrazné snížení spotřeby energie a nižší provozní náklady
 • zaručené nízké pořizovací náklady, rychlá návratnost
 • na míru dle požadavků zákazníka
 • na přání mohou být vyrobeny složité tvary
 • žádná koroze pod izolací díky prodyšnému materiálu
 • ideální pracovní podmínky v důsledku nižší okolní teploty při provozu
 • snížení povrchové teploty a prašnosti
 • zvýšení bezpečnosti práce
 • materiál neobsahuje vlákna škodlivá dýchacím orgánům

KRÁTKÁ NÁVRATNOST INVESTICE

Poměrem cena, výkon termoizolačních dek lze kompenzovat krátkodobě investiční náklady prostřednictvím úspor energie. Termoizolační deky ve standartní tloušťce 20 mm, 40 mm a Aerogel jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Vnější tkanina je 100 % skelné tkaniny s povlakem Teflon 0,7 mm. Maximální aplikační teploty 1100°C

MALÁ INVESTICE, VELKÝ EFEKT

Během výrobního procesu výrobků z plastů, se stroje zahřívají na teplotu potřebnou pro zpracování různých materiálů. Takovýto proces je v drtivé míře nepřetržitý. Náklady na provoz takového stroje jsou velmi vysoké. S instalací termoizolačních dek máte okamžitě velký efekt úspory energie. Ztráty energie při výrobě se můžou pohybovat v desítkách procent. Právě proto jsou pro tyto případy vhodné instalovat termoizolační deky. 

NA MÍRU

Jednotlivá měření plastifikační jednotky jsou prováděny naším technikem. Termoizolace je tedy optimálně přizpůsobena potřebám a tvaru topných těles. Speciální nebo zvláštní provedení jsou na přání zákazníka možné.

IZOLACE FOREM

MAGNETICKÉ IZOLACE AEROGEL NA FORMY

Šetřete energii a čas při temperování nebo předehřevu forem.Magnetické, jednoduše montovatelné Aerogel izolace. Budete mnohem rychlejší v započetí výrobního procesu.


Kontaktujte nás.

V případě jakýchkoliv dotazů nebo poptávky, budu rád když se mi ozvete.

+420723750662 - pavlicek@industrie-technik.cz